Do třetice a naposled o problému pražské záchranky. Závěr odborné komise je jasný: mediální prezentace případů údajně neošetřených pacientů neodpovídala skutečnosti. Zásadní je, že ani jeden z pacientů nebyl v přímém ohrožení života (nastupovaly by přesně dané postupy a nemocnice takového pacieta nesmí odmítnout).

Odborné zdravotní chyby, které by jakkoli poškodily či ohrozily pacienta se nestaly na žádné straně – tedy ani na straně pražské záchranky, ale ani na straně nemocnice. „Opakovaně apeluji na všechny, kteří si berou pacienty jako rukojmí svých osobních a mediálních cílů, aby tak nečinili. Zcela zbytečně znepokojují lidi a to je nepřípustné“, opakoval několikrát ministr Němeček na včerejší tiskové konferenci k závěrům šetření odborné komise, kterou zastupoval Prof. MUDr. Aleksi Šedo, DrSc, děkan 1. LF UK.

Ministr zároveň avizoval své nadcházející setkání s pražským primátorem Hudečkem, se kterým chce řešit problematiku akutního příjmu v Praze, eventuálně možnost navýšení intenzivních lůžek. Věříme, že se k jakémukoli navýšení přistoupí až po skutečně zevrubné analýze stavu a potřeb pacientů.

 

3.7.2014

autor:


Další články

Na přehled všech komentářů