Reakce Ivany Plechaté na téma tzv. off label preparáty. Více informací ve výstupech (chronologicky seřazeny v seznamu níže).

Televizní noviny 24.3.2012

Další rozsáhlou reportáži na téma „off label“ léků, se kterými se úspěšně léčí onkologicky nemocné děti, prolomila TV NOVA zeď stále se opakujícího argumentu Ministerstva zdravotnictví, že nemůže zasáhnout a sejmout z lékařů právní riziko, protože celá věc je unifikovaná Evropskou unií. Reportáž jasně ukázala, že např. u našich sousedů v Rakousku je podání off label preparátů dětem ošetřeno administrativně.

Reportáž již není v archivu TV Nova přístupná.

Radio Petrov 22.3.2012

Rádio Petrov si pozavlo Ivanu Plechatou, aby hovořila obecně o problematice léčivých přípravků, jejich registraci a klinických studií.

Televizní noviny 20.3.2012

Televize NOVA jako další upozornila na právní i finanční rizika, která hrozí lékařům a jednotlivým zdravotnickým zařízením pokud předepíší účinnou ale neregistrovanou léčbu dětem.

Reportáž již není v archivu TV Nova přístupná.

Události 14.2.2012

Česká televize navázala na téma „off label“ léků zveřejněné v MF Dnes a ve Zdravotnických novinách a věnovala se problematice předepisování léků pro onkologicky nemocné děti, které mají registraci pouze pro dospělé pacienty.

Pokud byste se chtěli připojit k diskuzi, na cokoliv zeptat, nebo jen vyjádřit podporu lékařům, ozvěte se (viz. kontakty).