„Za několik dní se vyprodaly zásoby, které nám měly vydržet měsíc. Řadě výrobců jsme vykoupili sklad a nyní je prázdný i náš sklad. Bude trvat minimálně dva týdny, než zvládneme doskladnit veškeré vyprodané zboží,“ říká ředitelka e-shopu Nanospace.cz Lucie Konečná. Tento e-shop založili čeští výrobci nanovlákenných ochranných prostředků a zájem o ně se v posledních dnech zvýšil o tisíce procent v porovnání s půlkou července. Zeptali jsme se na podrobnosti:Jaké jsou nyní dodací lhůty? Prodloužily se v posledních dnech?

Běžně odesíláme zboží skladem hned druhý den, nárůst byl ale skutečně obrovský, řada zásilek se proto může zdržet o 2-3 dny. Větší zdržení nepředpokládáme. Po zkušenostech z prvních dnů koronakrize jsme automatizovali naší logistiku a jsme na velký nápor lépe připraveni.

Uvádíte, že u Vás nakupují lékaři, máte na mysli praktické lékaře, ambulantní specialisty, nebo také nemocnice?

Jedná se především o praktické lékaře, zdravotnický personál obecně, dentisty a ambulantní specialisty. Nemocnice od nás nakupovaly v období březen-květen. Nyní žádný velký zájem ze strany nemocnic nezaznamenáváme.

Podle fotek na Vašem e-shopu vypadá, že někteří zákazníci dbají také na estetickou stránku ochranných prostředků, o které barvy je největší zájem?

Estetická stránka je pro část zákazníků stejně důležitá jako ta funkční. Proto je velký zájem i o antivirové šátky. Nejvíce se prodávají černé šátky, které jsme minulý týden několikrát vyprodali, ačkoliv doskladňujeme téměř každý den.

3.8.2020

Text: Ondřej Zavadil


Další články

Na přehled všech rozhovorů