Čtyři desítky amerických studentů medicíny se na třítýdenní praxi ve čtyřech pražských nemocnicích seznamují od pondělka se systémem českého zdravotnictví. Až do 29. července budou členy českých lékařských týmů pečujících o ambulantní i hospitalizované dětské i dospělé pacienty a budou získávat praktické zkušenosti od dvou desítek předních českých lékařů.

Zdravotnictvíilustrační foto

Největší mezinárodní vzdělávací program pro budoucí lékaře Prague Selective a jediný český program zařazený do mezinárodního katalogu odstartoval v pondělí a potrvá do 29. července, sdělil ředitel programu Martin Jan Stránský.

Ve středu 13. července se studenti setkají s americkým velvyslancem v ČR Andrewem Schapirem. Podle velvyslance je dobré, aby studenti medicíny získali zkušenosti při práci se svými kolegy v zahraničí, aby byli lépe připraveni čelit různým mezinárodním zdravotním krizím.

„Česká republika je skvělým místem, kde američtí studenti medicíny mohou začít poznávat jiné země a učit se od zahraničních kolegů – nejen kvůli úrovni české vědy, technologií a lékařství, ale také kvůli dlouholetým a pevným vztahům našich dvou zemí,“ řekl před setkáním se studenty Schapiro.

Poslední den programu, v pátek 29. července, absolvují studenti písemnou a ústní zkoušku. Po jejím složení dostanou certifikát a dva kreditní body z těch, které jsou předepsány konkrétní vysokou školou.

Stáže budou mít studenti v Thomayerově nemocnici, Fakultní nemocnici Motol, Všeobecné fakultní nemocnici a Ústřední vojenské nemocnici.

Prague Selective absolvovalo od roku 1998 téměř 1900 studentů z 52 lékařských fakult. Nejčastěji byli ze Spojených států, ale také z Indonésie, Portorika, Kanady, Anglie, Nizozemska, Austrálie, Ukrajiny a Tasmánie. Letošní 19. ročník je poprvé zaměřen výhradně na americké studenty.

14.7.2016

zdroj: ČTK


Další články

Na přehled všech zpráv