Aplikace Plus Care vyvinutá stejnojmenným startupem, patřícím do skupiny Pilulka bratří Kasových, přichází s další novinkou. Upozorní nyní všechny své uživatele na důležité preventivní onkologické prohlídky u lékaře, které by měli lidé po dosažení určitého věku absolvovat, aby se vyhnuli případným vážnějším zdravotním komplikacím.

„Dosud dostávalo už více než 9 tisíc uživatelů naší „apky“ avízo k běžným preventivním prohlídkám (např. u zubaře nebo praktického lékaře), které mohou bezplatně podstoupit. Aktuálně se jim při dosažení určitého věku v aplikaci také zobrazí, že mají nárok na plně hrazený onkologický screening – rakoviny prsu, rakoviny děložního čípku a kolorektálního karcinomu. Mohou si zde též vybrat z více než 260 specializovaných zařízení, kde jej podstoupí,“ říká Katrin Bártová, ze startupu Plus Care. Aplikaci si je možné stáhnout jak pro Android, tak iOS (z webu pluscare.cz) a využívat ji zcela bezplatně.    

Na inovaci původního aplikačního řešení pracovali specialisté Plus Care několik měsíců. To se sice může zdát málo, ale v hlavě se tento nápad rodil mnohonásobně déle. Investice do této startupové aplikace poskytla společnost Pilulka Lékárny a.s., která dlouhodobě prosazuje zdravý životní styl a prevenci před drahou léčbou.  

Podle Ústavu zdravotnických informací a statistiky patří nádorová onemocnění dlouhodobě mezi jedny z nejčastějších příčin úmrtí v České republice. I zde je proto naprostým základem pro udržení dobrého zdraví PREVENCE! „Každý se rakoviny bojí, nikdo o ní nechce moc mluvit, ale tím, že před ní budeme zavírat oči, nezmizí. Ať chceme nebo ne, byla, je a bude okolo nás. A i když to tak je, stejně většinou kašleme na věci, které by mohly rakovinu zachytit včas. Proč proto v mobilu nemít mezi desítkami aplikací i tu, která se stará o naše zdraví?“, argumentuje K. Bártová.   

Náš národ na prevenci příliš nedbá, bohužel. Pouze třetina starších 50 let chodí na screening kolorektálního karcinomu, a pouze každá druhá žena pravidelně dochází na preventivní gynekologickou prohlídku, stejně tak na screening rakoviny prsu. Nebuďte mezi těmi “druhými” v riziku. Nikdy není pozdě na to začít o sebe pečovat. Buďte tím nebo tou první, kdo na prevenci přijde. Tak, jak se má – včas. Ne až tehdy, když nás něco bolí, nebo je nám špatně. Preventivní prohlídky u lékaře významně přispívají k včasnému odhalení mnoha nemocí a díky tomu můžeme předejít řadě závažných komplikací – a to je fakt! Nainstalujte si aplikaci Plus Care, bude na všechny termíny myslet za Vás a připomene Vám je.

Zkrátka a jednoduše – raději si zajděte k doktorovi jen tak na „kukačku“, než když je ouvej. Protože pak už to může být průšvih. Na preventivní prohlídce strávíte o poznání méně času než při léčbě onemocnění. „Jestli patříte mezi většinu, pak ani netušíte, kdy jste naposledy u svého lékaře byli. A právě s tím můžeme pomoci s aplikací Plus Care, k níž se můžete přidat. Pokud jde o prevenci, pak to máme celkem vychytané. Naše aplikace zobrazí, kdy jste byli u doktora a kdy k němu zase jít. Nebo Vám najde též nového,“ uvádí Bártová. 

„Nikdo tam nechceme, tak si to koukejme pohlídat a užívat si zdravého života. Co Vás to bude stát? Téměř nic. Prostě pár minut času, pár kliknutí a máte v mobilu vše při ruce.“ dodává Katrin Bártová ze startupu Plus Care.

30.12.2022

zdroj: Ozdravotnictví.cz


Další články

Na přehled všech zpráv