Investiční fond Hartenberg Holding koupil prostřednictvím své dceřiné společnosti FutureLife polikliniku Dům zdraví ve Velkém Meziříčí. Fond, jehož spoluzakladatelem je místopředseda vlády Andrej Babiš (ANO), tak pokračuje v expanzi v českém zdravotnictví. Informoval o tom dnes v tiskové zprávě.

Dům zdraví, který byl založen v roce 1950, je komplexní poliklinikou zahrnující zhruba 20 zdravotních odborností. Poskytuje péči pro spádovou oblast o velikosti zhruba 70.000 obyvatel. Akvizice má do holdingu přinést větší komplexnost. Až dosud se zaměřoval především na oblast reprodukční medicíny. Roční tržby polikliniky přesahují 50 milionů Kč.

„Naším cílem je z polikliniky Dům zdraví udělat moderní a dobře vybavené zdravotnické zařízení, které bude pacientům v regionu poskytovat nejlepší možnou péči a komfort,“ uvedl dnes spoluzakladatel fondu, někdejší investiční šéf Penty Josef Janov. Nový majitel podle něj letos plánuje revitalizaci polikliniky prostřednictvím nových investic do jejího zařízení a prostorů.

Fond Hartenberg disponuje asi pěti miliardami korun. Zaměřuje se zejména na investiční příležitosti v Česku, Rakousku, Polsku a na Slovensku, uvedl už dříve Janov.

V holdingu FutureLife soustředil fond svá zdravotnická zařízení. Akcionáři holdingu jsou kromě fondu lékař Ladislav Zgabur a management. V současné době je součástí FutureLife 16 zdravotnických zařízeních v Česku a na Slovensku.

V Česku holding FutureLife již koupil pražskou kliniku ISCARE I.V.F. a firmy Reprofit International a GynCentrum, které také provozují kliniky gynekologie a reprodukční medicíny. Loni holding získal většinový podíl ve společnost První privátní chirurgické centrum, která pod značkou Sanus centrum provozuje kliniky v Hradci Králové, Pardubicích a Jihlavě.

FutureLife také ohlásil kapitálovou investici ve společnosti Vidia-diagnostika prostřednictvím firmy Darsena. Firma poskytuje laboratorní služby v oblasti klinické biochemie, hematologie, imunologie a alergologie a diagnostiky infekčních onemocnění. Holding rovněž převzal podíly ve slovenských farmaceutických firmách Imunoglukan a Pleuran. Dvě kliniky pod značkou Iscare koupil fond v říjnu 2014 také na Slovensku.

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) začal koncem loňského prosince posuzovat záměr zdravotnického holdingu FutureLife na ovládnutí kliniky reprodukční medicíny Gennet. Kliniky Gennet v roce 2013 utržily 360 milionů korun. Roční tržby nově vznikající zdravotnické skupiny by po převzetí Gennetu podle ÚOHS měly být zhruba 1,4 miliardy korun.

22.1.2015

zdroj: ČTK


Další články

Na přehled všech zpráv