Ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík se dnes ohradil vůči novinářce MF Dnes Ivě Bezděkové. Nelíbil se mu dnešní článek MF Dnes, je to dokonce „otvírák“. Článek mimo jiné poukazuje na rodinnou linku přes paní ministrovou do Alliance Healthcare, což je pravděpodobně spekulace, která pana ministra rozčílila.

Buď jak buď, problém s reexportem léků, tedy vývozem levných léků určených pro český trh do zahraničí, nemá jednoduché řešení. Zakázat ho plošně nelze, jen ve vyjímečných případech pro konkrétní lék na krátkou dobu. Nápady s garantovanými dodávkami všem distributorům a lékárnam dle tržního podílu udělá v děravých neckách další díry. Účinné řešení by samozřejmě bylo lékům ohroženým reexportem, tzn. vysoce specializovaným moderním lékům, nenařizovat pro Česko tak nízké ceny. Ty jsou totiž jedinou motivací distributorů vyvézt do zahraničí.

Zase ta letecká záchranka
Druhou zprávou dneška byla letecká záchranka. Konkrétně naše informace o zrušení tendru na leteckou záchranou službu v Ústí nad Labem rozčílila předsedu zdravotnického výboru Rostislava Vyzulu.

Má pravdu. Tendry se vypisují a ruší, zejména ve zdravotnictví je to problém. Hlavní bude asi to, že jakákoliv koruna utracená ve zdravotnictví jdoucí do soukromých rukou je hned podezřelá. Nový ministr si na sebe ale plete bič, i když kdo mu to tak bude vyčítat, když zase „vyhraje“ armáda. Je sice dražší, ale vypadá to, jako že peníze zůstávají v „eráru“.

17.1.2017

zdroj: #DnesNaSíti


Další články

Na přehled všech zpráv