Dnešní den připadá na #PurpleDay, tzv. fialový den, jehož cílem je zvyšování povědomí o epilepsii.

Když rodiče zjistí, že má jejich dítě epilepsii, jsou to pro ně těžké chvíle. Mají spoustu otázek, které jim lékař zodpoví jen zčásti. Potřebují i čas, aby mohli informace zpracovat. A také se k nim vrátit.

Společnost E

Proto byla vydána publikace „Epilepsie a dítě“, určená pro rodiče i odborníky, kteří se chtějí dozvědět, jak zvládnout epilepsii u dětí. Naleznete v ní nejen informace o této nemoci a její léčbě, ale především rady a konkrétní tipy, jak se vypořádat s jejím vlivem na život dítěte a jeho rodiny.

Publikace vznikla ve spolupráci s prof. Krškem z FN Motol, a je vhodná, jak pro rodiče, zdravotní sestry, lékaře, ale i pedagogy.

Tato brožura čtenáře seznámí se základními fakty o epilepsii (co je epilepsie, jaké jsou její příčiny, jak se diagnostikuje a léčí), dále se zabývá psychologickými aspekty náročné situace onemocnění epilepsie v rodině, nabízí postřehy a tipy k výchově a k náplni volného času, dotýká se i sociální pomoci. V neposlední řadě se materiál věnuje problematice vzdělávání dětí s epilepsií. Najdete zde také přehledné instrukce o poskytnutí první pomoci při epileptickém záchvatu.

Publikace je k dispozici on-line na: www.spolecnost-e.cz/pro-rodice.

 

26.3.2018

zdroj: Společnost E


Další články

Na přehled všech zpráv