Francouzská aplikace MyBuBelly slibuje, že rodičům umožní ještě před početím vybrat si pohlaví dítěte. Budoucí matce podle její autorky Sandry Ifrahové stačí, aby dodržovala určitý stravovací režim a sledovala ovulaci. Kontroverzní metodu pomohli této pařížské matce vyvinout gynekologové, sexuologové, výživoví specialisté a pediatři. Někteří kritici z řad odborníků ji ale označují za šarlatánství. Ifrahová však tvrdí, že systém z 90 procent funguje.

Novorozeně/ilustrační foto

„Snaha ovlivnit pohlaví dítěte je stará jako svět sám. Existovala ve všech obdobích a ve všech kulturách,“ řekl deníku Le Parisien psychoanalytik a psychiatr Serge Hefez. Připomněl, že podle lidových pověr vede k početí chlapce třeba ženský orgasmus a hluboký průnik penisu a k početí dívky deštivé počasí či konzumace dělohy samice králíka.

Ifrahová podle francouzských médií zkombinovala dvě vědecky ověřené metody. Jedna, americká ze 60. let minulého století, hovoří o vhodných obdobích cyklu pro početí dítěte kýženého pohlaví. Druhá, francouzská, sází na určitý stravovací režim.

„Vycházíme z vědecky prokázaného principu, že pokud je vagína kyselejší, je snadnější průchod spermie nesoucí odolnější chromozom X, a počato bude děvče. Naopak zásadité prostředí usnadňuje průchod spermie nesoucí chromozom Y a na svět přijde chlapec,“ vysvětlila gynekoložka Véronique Biedová-Damonová, která pomohla aplikaci vyvinout.

Metoda tak částečně spočívá v jídelníčku. „Vybrali jsme potraviny, které jsou v závislosti na přání, zda se má narodit holčička, nebo chlapec, okyselující nebo které vytvářejí zásadité prostředí,“ dodal nutriční specialista Raphaël Gruman. K početí dívky tak podle něj napomáhají potraviny obsahující vápník a hořčík, k početí chlapce sodík a draslík.

Žena, který by ráda holčičku, by například měla pít hodně mléka a minerálek bohatých na vápník, ale vyhýbat se kávě, čaji, ovocným džusům, čokoládě a alkoholu. Může si dopřávat všechny mléčné výrobky kromě zrajících sýrů, vejce, maximálně 130 gramů masa nebo ryb denně, určité druhy zeleniny a ovoce. Pokud se má narodit chlapec, může budoucí matka pít kávu, čaj, džusy, pivo, víno, ovšem musí z jídelníčku vyřadit mléčné výrobky. Maso a ryby smí bez omezení, ovšem žádné uzeniny. Dovoleny jsou veškeré druhy ovoce a zeleniny, ale ne ořechy.

Poté se podle Biedové-Damonové dostává do hry datum pohlavního styku. Pokud je „cílem“ chlapec, je třeba milování naplánovat na den, kdy žena ovuluje, a pokud si pár přeje dívku, je třeba se snažit dva až tři dny předem.

7.1.2019

zdroj: ČTK


Další články

Na přehled všech zpráv