Izraelský výrobce orální vakcíny proti covidu-19 dostal povolení zahájit její testování v Jihoafrické republice. Firma Oravax Medical, která preparát vyrábí, začala nabírat dobrovolníky. Testovat se má také v Izraeli, ale tam se zatím čeká na souhlas ministerstva zdravotnictví, informoval deník The Jerusalem Post.

Jak uvádějí další izraelská média, přípravek by se měl podávat v jedné dávce a mohl by být použit i jako posilující dávka po ukončeném očkování.

Oravax Medical je součástí skupiny Oramed Pharmaceuticals. Její ředitel Nadav Kidron řekl, že firma vítá povolení začít testovat v JAR.

Mezi výhody Kidron řadí snadnou distribuci a fakt, že většina lidí dává „přednost pilulkám před vakcínou, zejména v Africe“. „Především v zemích s nízkou proočkovaností bude snadno polykatelná účinná vakcína znamenat velkou změnu v boji proti koronaviru a pomůže vrátit život do normálních kolejí,“ řekl Kidron.

Přípravek Oravax podle březnového oznámení výrobce dokázal vytvořit protilátky u vepřů. Nebude se muset skladovat při nízkých teplotách jako mnohé vakcíny a vyloučí se nutnost personálu, který je teď potřeba při administraci vakcín.

Počítá se se třemi fázemi testování. Po nich výrobce požádá o povolení, aby se Oravax mohl mimořádně používat ve vybraných zemích.

29.10.2021

zdroj: ČTK


Další články

Na přehled všech zpráv