Náměstkyně ministra zdravotnictví Lenka Ptáčková Melicharová, která kvůli schváleným organizačním změnám ve funkci v lednu skončí, odejde také ze správní rady Vojenské zdravotní pojišťovny (VoZP). Nahradí ji ředitel odboru přímo řízených organizací Jan Michálek. O změnách ve správních a dozorčích radách pojišťoven rozhodla před Vánocemi vláda, ministerstvo zdravotnictví dnes usnesení zveřejnilo na svém webu.

Odvolání/ilustrační foto

Vláda na návrh ministerstva zdravotnictví také odvolala ze správní rady Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) bývalého náměstka ministerstva Josefa Vymazala. Nahradí ho současný politický náměstek Kamal Farhan. Bývalý náměstek pro zdravotní péči Vymazal rezignoval na svůj post letos v březnu, zdůvodnil to zdravotními důvody. Mluvilo se ale o tom, že jeho odchod souvisí s problémy kolem tendru na leteckou záchrannou službu. Vymazal jakákoliv pochybení související s tendrem odmítl. Ministerstvo za Vymazala stále hledá náhradu.

Do správní rady VZP nově nastoupí také náměstek ministra financí pro veřejné rozpočty Petr Pavelek. Usedne na místo, které uvolnil bývalý náměstek Jan Gregor. Ten před časem odešel k Evropskému účetnímu dvoru.

Ve druhém funkčním období bude pokračovat ředitelka legislativního odboru Lucie Krausová, která je ve správní radě VoZP, a ředitelka odboru dohledu nad zdravotním pojištěním Helena Rögnerová, která zastupuje ministerstvo ve správní radě Oborové zdravotní pojišťovny zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví. Funkční období jim skončilo 14. listopadu.

29.12.2016

zdroj: ČTK


Další články

Na přehled všech zpráv