Na letošní festival Mezi ploty, který se v areálu Psychiatrické nemocnice Bohnice uskuteční 25. a 26. května, přijede na 160 muzikantů a divadelníků. Je to o čtyři desítky umělců více než loni. Na 14 scénách rozesetých po bohnickém parku se odehraje více než 200 dílčích akcí. Za pořadatele o tom informovala Dita Táborová.

Festival/ilustrační foto

Pro jednodušší orientaci organizátoři rozdělili areál na několik programových zón, každá z nich má oslovit jinou skupinu návštěvníků. Hlavní scéna Central park, která vyroste na louce před kostelem, přivítá několik hlavních účinkujících v čele se skupinou Divokej Bill. Poprvé se na festivalu objeví zpěvačka Barbora Poláková a opakovaně dorazí kapely Wohnout, Sto zvířat a Mňága a Žďorp. Žánrovou pestrost rozšíří Vypsaná fixa, punkrockové Rybičky 48 a hiphopová legenda PSH. Na hlavní scéně i letos vystoupí písničkáři Tomáš Klus a Xindl X.

Pro milovníky méně konvenční kultury festival připravil Alternativní zónu, kam znovu zamíří například zpěvačka Katarzia, kapela Zrní nebo Klára Vytisková s formací Klára & The Pop. Chybět nebude Rodinná zóna plná pohádek, soutěží, her, tvůrčích dílen, loutek, divadla a především muziky, která oslovuje děti a přitom pobaví i rodiče. Návštěvníci uvidí Kašpárka v rohlíku, program Sto zvířat dětem, Dádu Patrasovou, Taneční hrátky Jana Ondera, kapelu BomBarďák nebo poetickou grotesku o včelí královně v podání legendárního HaDivadla.

Pro Street zónu přichystal festival směs muziky zaměřenou na mladé posluchače. Vystoupí zde mimo jiné písničkář Pokáč, zpěvačka Marta Jandová, příslušníci české reggae scény Cocoman, kapela Krucipüsk a indie-popoví Lake Malawi, kteří budou Českou republiku reprezentovat na soutěži Eurovision Song Contest 2019 v Tel Avivu.

Divadelní sekce festivalu nabídne inscenace, které soubory odehrají na jevišti Divadla za plotem. Patří k nim například Gedeonův uzel, hra souboru SpoluHra o lásce, mateřství a genialitě, za kterou byla Vilma Cibulková nominována na Nejlepší ženský herecký výkon roku 2017. Divadlo Vosto5 přiveze vlastní zpracování příběhu lyžařů Bohumila Hanče a Václava Vrbaty v inscenaci Slzy ošlehaných mužů. Bohnická divadelní společnost, tradičně složená z pacientů, profesionálních herců a přátel, nabídne biblickou Píseň písní. Bohatý program slibuje také Stand up comedy show. Celý program festivalu je na www.meziploty.cz.

„Mám pocit, že naši účinkující mají v tom nejlepším smyslu o kolečko více. Stojí totiž stejně jako my mimo proud arogance, bezohlednosti a netolerance, který se na nás ze všech stran valí. Jsem si jistý, že takoví budou i všichni, kteří se na ně do Bohnic přijdou podívat,“ uvedl ředitel a zakladatel festivalu Robert Kozler.

Dvoudenní festival Mezi ploty v areálu pražské Psychiatrické nemocnice Bohnice loni navštívilo přibližně 20.000 lidí.

9.4.2019

zdroj: ČTK


Další články

Na přehled všech zpráv