Robin Turner se stal od 1. listopadu 2016 novým generálním ředitelem společnosti Roche v České republice. Ve vedení nahradil Christiane Hamacher, která byla jmenována regionální ředitelkou pro oblast Asie a Pacifiku skupiny Roche.
Robin TurnerRobin Turner je rodilý Australan. Do společnosti Roche nastoupil v roce 1984 ve Velké Británii. Své bohaté pracovní zkušenosti získával během působení na různých manažerských pozicích v Indonésii, Austrálii či Švýcarsku. Jako generální ředitel působil na pobočkách Roche v Dánsku a Portugalsku.

Společnost Roche je celosvětovým průkopníkem v oblasti léčiv a diagnostiky a zaměřuje se na vědecké pokroky za účelem zlepšování lidských životů.

Společnost Roche je největší biotechnologická společnost na světě se skutečně specializovanými léčivými přípravky pro oblast onkologie, imunologie, infekčních onemocnění, oftalmologie a onemocnění centrálního nervového systému. Společnost Roche je také světovou jedničkou v in vitro diagnostice a tkáňové diagnostice nádorů a má významnou pozici v oblasti péče o pacienty s diabetem. Díky sloučení předností léčivých i diagnostických přípravků pod jednu střechu se společnost Roche stala vedoucím představitelem personalizované zdravotní péče, což je strategie, která má za cíl přizpůsobit správnou léčbu každému pacientovi tím nejlepším možným způsobem.

Společnost Roche, která byla založena v roce 1896, nadále hledá lepší způsoby prevence, diagnostiky a léčby nemocí a vytváření trvalého přínosu pro společnost. Dvacet devět léků vyvinutých společností Roche je zařazeno na Modelový seznam hlavních léků Světové zdravotní organizace, patří mezi ně život zachraňující antibiotika, antimalarika a protinádorové léky. Společnost Roche byla nepřetržitě po dobu sedmi let oceňována jakožto Vedoucí skupiny udržitelnosti v rámci Farmaceutického, biotechnologického a biologického průmyslu podle Dow Jonesových indexů udržitelnosti.

Společnost skupiny Roche se sídlem v Basileji ve Švýcarsku je aktivní ve více než 100 zemích a v roce 2015 zaměstnávala celosvětově více než 91700 lidí. V roce 2015 společnost Roche investovala 9,3 miliardy švýcarských franků na výzkum a vývoj a oznámila prodeje ve výši 48,1 miliardy švýcarských franků. Společnost Genentech ve Spojených státech je stoprocentně vlastněným členem skupiny Roche. Společnost Roche je majoritním podílníkem ve společnosti Chugai Pharmaceutical v Japonsku. Pro více informací prosím navštivte webovou stránku www.roche.com.

11.11.2016

zdroj: ROCHE s. r. o.


Další články

Na přehled všech zpráv