Od září se budou moci lidé testovat i za on-line asistence zdravotníka, test bude mít platnost 24 hodin. Umožní to mimořádné opatření ministerstva zdravotnictví. Podle zástupců firmy, která takové testování nabízí, si tak lidé mohou test udělat například doma a nemusí se objednávat do odběrových míst.

O vydání mimořádného opatření rozhodla vláda před dvěma týdny, do té doby služba nebyla v legislativě popsána. „Nyní tedy toto testování, pokud je provedeno onl-ine za dozoru zdravotnického pracovníka, tak je postaveno naroveň antigenního samotestu, který je proveden na místě například nějaké kulturní akce,“ řekl tehdy ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Člověk, který dostane potvrzení o provedení takového testu, jej může využít maximálně 24 hodin.

On-line testování funguje tak, že si člověk pořídí samotest. Potřebuje také chytrý telefon a připojení k internetu. Výtěr pak udělá za asistence zdravotníka, s kterým se spojí přes web. Zdravotník také zkontroluje občanský průkaz nebo cestovní pas klienta, vyhodnotí výsledek testu a vystaví testovanému certifikát. Výsledek zájemci mohou podle firmy Test do kapsy získat do 45 minut. Toto testování je podle firmy řešením například v nepředvídatelných situacích.

„Lidé si mohou udělat test z pohodlí domova, či odjinud za pomocí asistence odborného zdravotnického personálu, nabízíme tak alternativu ke klasickému testování, okamžitou a bezpečnou,“ uvedl jednatel společnosti Test do kapsy Michael Šturm. Firma nabízí test za 260 korun. Pokud se lidé nechají otestovat v oficiálních testovacích místech, mají zdarma čtyři antigenní a dva PCR testy měsíčně.

31.8.2021

zdroj: ČTK


Další články

Na přehled všech zpráv