Opatření proti šíření nemoci covid-19, o kterých dnes rozhodla či jednala rada vlády pro zdravotní rizika:

– Od pondělí 24. srpna bude zkrácena karanténa kontaktů i izolace nakažených s covidem-19 bez příznaků ze dvou týdnů na deset dní. K ukončení karantény a izolace nebude třeba test, výjimkou budou pracující ve zdravotnictví a sociálních službách a lidé se zhoršenou imunitou.

– Od úterý 1. září bude v Česku povinné nosit roušky ve všech prostředcích veřejné hromadné dopravy včetně meziměstských spojů.

– Od úterý 1. září budou roušky povinné i na místech, kde se setkává veřejnost, například v obchodech, obchodních centrech či na úřadech. Povinnost by se neměla týkat restaurací, kanceláří a provozoven se zaměstnanci.

– Povinnost nosit roušku se bude týkat podobně jako před prázdninami i společných prostor ve školách, například chodeb.

– V divadlech a dalších hledištích se stálými sedadly nebude od září nutné nechávat neobsazené každé druhé místo. Povinné bude ale nošení roušek.

– Limit účastníků hromadných akcí zůstane stanovený na 1000, při oddělených sektorech se jich může účastnit 5000 osob.

– V případě vnitřních akcí zůstane limit 500 osob a možnost zřídit až pět stavebně oddělených sektorů pro 500 návštěvníků s vlastními vchody.

– Představitelé fotbalové ligy se dohodli s premiérem Andrejem Babišem, že při dodržování opatření nebude muset při nákaze jednoho hráče covidem-19 do karantény celý tým. Týmy se budou pravidelně před každým zápasem testovat. Dosud musela v případě výskytu nákazy koronavirem ve sportovních klubech do karantény celá mužstva.

17.8.2020

zdroj: ČTK


Další články

Na přehled všech zpráv