Aliance žen s rakovinou prsu pořádá v Hradci Králové ve dnech 6.-14. května 2017 zdravotně-osvětovou akci s názvem Ostře sledovaná prsa. Cílem kampaně zaměřené na všechny generace je upozornit veřejnost na důležitost prevence v boji proti rakovině prsu. Kampaň chce vést ženy i muže k odpovědnosti za své zdraví.

Ostřw sledovaná prsa

Akce se bude konat na Baťkově náměstí. V Prsním stanu se budou moci návštěvníci naučit techniku samovyšetření prsu od vyškolených lektorek, mladých žen, které si nemocí prošly a které jsou součástí projektu Aliance žen s názvem Bellis Young & Cancer. Interiér stanu vyzdobí fotografie Heleny Szmigielové z cenami ověnčeného kalendáře Bellissime, na němž spolupracovaly samy mladé pacientky. Dominantou stanu bude Prsní stěna, kterou tvoří sádrové odlitky prsou zdravých i nemocných žen.

Akci podpoří Jiří Halamka, vítěz MastefChef Česko 2016 se svou firmou Creativity & Cooking, a to napečením sušenek s logem kampaně. Sušenky se budou prodávat v Prsním stanu, výtěžek z prodeje poputuje na podporu pacientek.

Pro letošní ročník kampaně připravili organizátoři novinku, a to setkání s odborníky, kteří zodpoví návštěvníkům Prsního stanu jejich otázky. 9. května 2017 v 16.00 hod. bude přítomen MUDr. Petr Motyčka, Ph.D. z Chirurgické kliniky FN Hradec Králové a 10. května 2017 v 15.00 hod. pak MUDr. Jitka Kohoutová z Radiologické kliniky FN Hradec Králové.

Návštěvníci si budou moci zakoupit i výrobky s růžovou stužkou a Pochodová Trička firmy AVON Cosmetics, výtěžek z prodeje bude věnován na boj proti rakovině prsu. Veřejnost také může ochutnat zdravé nápoje značky Redespresso, které jsou připraveny z jihoafrického čaje rooibos. V nabídce nebude chybět ani legendární Prsní hrnek, motivační diář Deník bojovnice nebo plavecké produkty firmy Born To Swim. Výtěžek z prodeje půjde na konto Aliance žen.

Mobilní prsní stěna bude k vidění v NãPLAVKA café & music bar.

Ostře sledovaná prsa jsou pokračováním kampaně, kterou se Aliance žen s rakovinou prsu prezentovala na 50. Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary jako jeho neziskový partner.
Úspěch Alianci žen inspiroval k tomu, aby nápadu prodloužila život a z festivalové extravaganzy ji přeměnila v dlouhodobou kampaň. V říjnu 2015 tak Ostře sledovaná prsa dobyla Prahu a v říjnu 2016 zaujala Brno.

6.5.2017

zdroj: Czech P.R.


Další články

Na přehled všech zpráv