Festival Mezi ploty, který se uskuteční 26. a 27. května areálu pražské Psychiatrické nemocnice Bohnice, provází kampaň Patříš do Bohnic. Stejně jako loni se jí zúčastní umělci z řad vystupujících, kteří vyjadřují nespokojenost se současným světem a společností. Informoval o tom ředitel projektu Mezi ploty Robert Kozler.

Festival/ilustrační foto

Svoje výhrady k atmosféře ve společnosti, která je podle něho „rozdělená bezohledností, lhostejností a arogancí“, vyjadřuje například Vojtěch Dyk. „A já nemám rád ploty mezi lidmi. Já mám rád lidi, mezi ploty,“ uvedl na videu určeném zájemcům o festival. Mezi ploty Dyk vystoupí s kapelou B-Side Band.

„Svět venku je plný arogance, bezohlednosti, lhostejnosti a kdoví čeho ještě,“ uvedl další účastník kampaně Patříš do Bohnic Tomáš Klus. „Svojí dosebezahleděností mi přijde úplně šílený,“ dodal písničkář Xindl X.

Podle ředitele Kozlera se postupně do kampaně zapojí další vystupující. Upozorní na paradox, že jim Psychiatrická nemocnice Bohnice přijde během festivalu „normálnější“, než svět za jejími branami.

Letošní 26. ročník festivalu stejně jako loni přivítá na 14 festivalových scénách více než 120 kapel, interpretů a divadelních souborů. Na pódiích v parku nemocnice vystoupí mimo jiné No Name, Sto zvířat, Horkýže Slíže, Prago Union, Jablkoň, Mňága a Žďorp, PSH, Lenka Dusilová, Mucha, Vosto5, Buchty a loutky či Divadlo Bolka Polívky. Festival je multižánrový, pro jednodušší orientaci návštěvníků jej proto organizátoři rozdělili na několik programových zón.

1.5.2018

zdroj: ČTK


Další články

Na přehled všech zpráv