Bývalý primář pediatrického oddělení klatovské nemocnice Jiří Havránek opouští po dohodě rakovnickou nemocnici. Jeho údajné trýznění dětí zkoumá státní zastupitelství. Informaci o odchodu dnes ČTK Havránek potvrdil. Vedení nemocnice s ním o odchodu jednalo už minulý týden, lékař byl ale na nemocenské.

Primářova výpověď dohodou je platná k 25. září. „Ze strany nemocnice bylo jednání velmi korektní,“ řekl dnes ČTK Havránek. O dalších svých plánovaných krocích nechtěl na základě dohody s právníky mluvit. Klatovská státní zástupkyně Jiřina Vítovcová v úterý znovu otevřela už jednou odložený Havránkův případ. Rodiče malých pacientů si na něj stěžovali, že neadekvátními lékařskými zákroky jejich děti týral. Bývalý primář veškerá obvinění odmítá.

Na policii se letos obrátili téměř ve stejnou dobu rodiče asi deseti pacientů se stížnostmi, že lékař na přelomu let 2012 a 2013 způsobil jejich dětem bolestivá zranění, například při zavádění kanyl. Havránek se už dříve vyjádřil, že by kauza mohla být účelová, nechtěl ale nikoho obvinit.

Policie, která se případem zabývala pro podezření z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti, ale případ v polovině září odložila. Podle znaleckého posudku bývalý primář trpí psychickou poruchou a v době svého počínání nebyl trestně odpovědný. Havránek při nástupu do rakovnické nemocnice pravděpodobně nepřiznal, že trpí maniodepresí.

Na podporu primáře vznikla v Rakovníku petice a lékaři z pražské Thomayerovy nemocnice sbírají podpisy na petici pro objektivní posouzení celého případu.

2.10.2014

zdroj: ČTK


Další články

Na přehled všech zpráv