Zdravotní pojišťovny pošlou praktických lékařům seznamy jejich pacientů, kteří nejsou očkovaní proti covidu-19, cílit budou na lidi starší 65 let. Za každého přesvědčeného seniora mají praktičtí lékaři od září od zdravotních pojišťoven finanční odměnu, uvedl na twitteru ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Aktivnější postup pojišťoven žádal v úterním stanovisku AntiCovid tým koalice Spolu. Podle Vojtěcha neočkované lidi pojišťovny kontaktovaly opakovaně.

„Včera (v úterý) jsme se domluvili, že praktikům poskytnou přehledy o očkování a pomůžou jim zacílit na jejich neočkované pacienty nad 65 let. Od září praktici čerpají bonus za každého seniora, kterého přesvědčí,“ uvedl ministr. Lékaři mohou od září čerpat 380 korun. Předseda Sdružení praktických lékařů Petr Šonka v médiích v posledních dnech hovořil o tom, že lékaři, kteří svým seniorním pacientům takto volají, ale nejsou příliš úspěšní.

Celkově je do očkování zapojeno zatím zhruba 3400 z celkem asi 6800 ordinací praktických lékařů pro dospělé a kolem 4800 pro děti a dorost. Z dosud podaných 12 milionů vakcín jich aplikovali asi 1,35 milionu, tedy zhruba jednu z devíti.

27.10.2021

zdroj: ČTK


Další články

Na přehled všech zpráv