Praktičtí lékaři dostanou od zdravotních pojišťoven 500 korun, pokud naočkují pacienty proti covidu v jejich domácím prostředí. Pojišťovny poskytnou paušální úhrady očkovacím centrům, které budou otevřené 12 hodin a sedm dní v týdnu. Do vakcinace se mohou zapojit i ambulantní specialisté, pojišťovny jim výkony uhradí. Podle ředitele Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) Z. Kabátka se na těchto opatřeních shodli zástupci všech zdravotních pojišťoven.

Pojišťovny podle něj vnímají, že je potřeba navýšit očkovací kapacity. „Rozhodli jsme se proto, že vytvoříme určité bonifikační úhrady, které primárně směřují do podpory center,“ řekl Kabátek. Očkovací centra, která budou v provozu každý den a 12 hodin denně a splní určité „produkční“ podmínky, dostanou od pojišťoven bonifikační paušální platbu.

Praktickým lékařům po časově omezenou dobu zvýší pojišťovny platby za očkování první a třetí dávkou. Praktičtí lékaři také dostanou 500 korun za jedno očkování, pokud pacienta naočkují během návštěvní služby u něj doma. Tuto formu finanční podpory už tento týden ohlásila Oborová zdravotní pojišťovna (OZP).

Podle Kabátka je na místě za určitých podmínek umožnit očkování i ambulantním specialistům, kteří o to budou mít zájem.

VZP, která je v Česku největší, tento týden oznámila, že začne posílat do velkých firem očkovací týmy. Druhá největší Zdravotní pojišťovna Ministerstva vnitra ČR (ZPMV) zase podpoří finančně mobilní týmy, které naočkují alespoň čtyři její pojištěnce za den.

3.12.2021

zdroj: ČTK


Další články

Na přehled všech zpráv