Policie obvinila zdravotní sestru z Rumburku z vražd dalších pěti pacientů, stíhá ji tak pro šestinásobnou vraždu. ČTK to řekl dozorující státní zástupce František Stibor, který podá návrh na vzetí ženy do vazby. Kriminalisté prověřovali celkem 11 dalších případů podezřelých úmrtí v nemocnici. Bývalá sestra dosud byla na svobodě, nyní byl podle policejní mluvčí podán návrh na její vzetí do vazby. Soud o vazbě rozhodne ve čtvrtek.

Tmavá chodba nemocnice/ilustrační foto

„Podle důkazů, které máme k dispozici, jednala s určitým rozmyslem, je tam určitá forma přípravy. Navíc jsme shledali zvlášť zavrženíhodné pohnutky, protože se skutků dopustila na nemocných nemohoucích obětech,“ řekl ČTK Stibor. Z právní kvalifikace nového obvinění vyplývá, že ženě hrozí doživotí. Státní zástupce podá návrh na vzetí padesátileté ženy do vazby. „Návrh budeme podávat pro dva důvody, tedy důvody útěkové a předstižné,“ doplnil Stibor.

Mluvčí ústeckého krajského soudu Jan Tichý ČTK řekl, že soud žádost zatím neobdržel. Poté, co ji dostane, má na rozhodnutí o vazbě 24 hodin.

Sedmdesátiletá pacientka zemřela v Lužické nemocnici v Rumburku v noci na 6. června a vyšetřování prokázalo, že ji zabila velká dávka draslíku, která způsobila srdeční arytmii a smrt. Lék jí podle policie podala zdravotní sestra. Z nemocnice byla propuštěna. Žena strávila více než měsíc ve vazbě. Na konci září ji soud propustil a stíhání doposud pokračovalo na svobodě.

Během prověřování dalších úmrtí kriminalisté potvrdili, že našli minimálně jeden další podezřelý případ. „U jednoho zemřelého pacienta je potvrzeno, že srdeční zástava nastala zřejmě po podání kalia,“ řekl už dříve ČTK Stibor.

Kriminalisté mají k dispozici znalecké posudky. Policii a znalcům ztížilo práci to, že nemají k dispozici těla ostatních pacientů. Při vyšetřování se doposud zaměřovali na způsob jejich úmrtí. Kontrolovali zdravotní karty a záznamy z nemocnice s křivkami EKG.

26.11.2014

zdroj: ČTK


Další články

Na přehled všech zpráv