Praha se po ročním vyjednávání dohodla na úpravě nájemní smlouvy s Nemocnicí Na Bulovce. Novinářům to dnes řekl radní pro zdravotnictví a bydlení Radek Lacko. Částku, o kterou se nájem zvýší, ale zatím nechtěl uvést. Vzejde podle něj z posudku. Jako vlastník většiny areálu žádá město navýšení ze současných zhruba sedmi milionů na 35 milionů korun ročně. Nemocnice, jejíž pavilony potřebují investici v řádu miliard korun, si ale představuje nájemné mezi 15 a 20 miliony korun.
Dohoda/ilustrační foto„Chybí nám tam doladit asi dvě tři věty technického rázu, které na obsahu smlouvy nic nemění,“ řekla po jednání s radním ředitelka nemocnice Andrea Vrbovská. Smlouva bude na 20 let s opcí na deset let.

Podle Lacka konečná cena vzejde z třetího posudku. „Jedná se tam ještě o některé pozemky, které buď budou předmětem nájmu, nebo je bude spravovat město,“ dodal Lacko.

Donedávna ztrátovou nemocnici provozuje ministerstvo zdravotnictví. Hlavní město je majitelem téměř tří čtvrtin majetku nemocnice. Vlastní i pavilon, jehož přestavba vyšla na skoro 400 milionů korun. Podle radního město v posledních letech do nemocnice investovalo 600 až 700 milionů korun. Další stovky milionů korun investic ještě potřebuje. Ministerstvo předloni poslalo jednorázovou podporu 200 milionů korun.

28.11.2016

zdroj: ČTK


Další články

Na přehled všech zpráv