Pražské nemocnice nově hlásí dlouhodobá omezení lůžkové péče přímo zdravotnické záchranné službě. Společně plní portál na jejím webu, kde jsou volná lůžka evidovaná. Novinářům to dnes řekl ředitel pražské záchranky Petr Kolouch. Obě složky se tím snaží předcházet problémům, které nastaly před několika lety, kdy nemocnice odmítaly přijmout pacienty, které sanitka přivezla.
Záchranná služba/ilustrační foto

„Podařilo se nám nastavit s pražskými nemocnicemi poměrně jednoduchou a kvalitní komunikaci. Nemocnice plní svoji roli a včas informují o různých uzávěrech a provozních omezeních,“ vysvětlil ředitel. Web funguje od konce loňského roku.

Problémy s příjmem pacientů ze sanitek eskalovaly na jaře 2014, táhly se ale už asi deset let. Od té doby podle statistik záchranářů komplikací ubylo. Ministerstvo totiž nařídilo svým nemocnicím v Praze, že pacienty musí převzít ta nejbližší. Ke stejnému postupu vyzvalo ostatní pražské a středočeské nemocnice. Vznikla dokonce komise ministerstva zdravotnictví, která situaci v Praze řešila. Podle ředitelů některých nemocnic byla medializace celého problému součástí kampaně tehdejšího ředitele pražské záchranky Zdeňka Schwarze před senátními volbami.

12.4.2016

zdroj: ČTK


Další články

Na přehled všech zpráv