Nedávno jsme informovali o změně systému ukončování karantén pacientů s COVID-19: https://www.ozdravotnictvi.cz/zpravodajstvi/nedostatek-testu-prodlouzi-karantenu/

Podle některých praktických lékařů panuje zejména v Praze nedostatek testů na přítomnost protilátek proti COVID-19. Obrátili jsme se proto na pražský magistrát, který má na starosti rozdělování a distribuci ochranných a diagnostických prostředků. Mluvčí magistrátu tvrzení o chybějících testech odmítl: 

„Postupujeme podle pokynu ministerstva zdravotnictví, od kterého jsme dostali pro každého praktického lékaře 40 rapid testů (2 balíčky po 20), 20 respirátorů a 20 páru rukavic, k tomu overaly a brýle,“ uvedl Vít Hofman, vedoucí oddělení médií a tiskový mluvčí Hlavního města Prahy.

Podle mluvčího se hlavní město snažilo rozdělování pomůcek co nejvíce urychlit: „Vzhledem k tomu, že tyto pomůcky jsme od ministerstva dostali teprve v pondělí (20. dubna) odpoledne, distribuci jsme tentokrát provedli skrz městské části, aby se pomůcky rozšířily na tento velký počet lékařů co nejrychleji.“ 

Zda se projeví obavy některých praktických lékařů, se ukáže v následujících dnech. Pokud některého ze čtenářů portálu OZdravotnictvi.cz odmítne testovat jeho praktik s odkazem na chybějící testy, může nám o této skutečnosti napsat na zavadil@ozdravotnictvi.cz.

28.4.2020

zdroj: Hl. město Praha


Další články

Na přehled všech zpráv