Pro potěšení nemocných dětí vzniklo nové CD Létající peřina. Spojily se na něm přední české kapely, třeba Vypsaná fixa, Mandrage, Vltava a Tata Bojs. Nahrávka měla křest v pátek večer na festivalu Eurotrialog v Mikulově při koncertu skupiny Zuby nehty, jejíž členka Marka Míková je principálkou spolku Loutky v nemocnici.

CD/ilustrační foto

Herci ze spolku budou CD rozdávat v nemocnicích na konci svých návštěv, při kterých usilují o to, aby se malí pacienti mohli zasmát. Některé skladby přímo odrážejí nemocniční atmosféru, jiné mají spíše charakter zábavných hříček.

„Jsem moc ráda, že na náš nápad reagovali tak zajímaví interpreti a své písně nám, a především nemocným dětem věnovali. Je skvělé poslouchat, jak se svěřeného úkolu zhostili. Létající peřina je nacpaná moc dobrými písničkami a jsem si jistá, že až přiletí do nemocničních pokojů, pořádně to tam provětrá,“ uvedla Míková. Ačkoli většina nákladu míří přímo k nemocničním postýlkám, nahrávku si mohou zájemci pořídit i v běžné distribuci, podpoří tím činnost spolku Loutky v nemocnici.

Divadelníci a muzikanti navštěvují pod hlavičkou neziskové organizace Loutky v nemocnici už 13 let dětské pacienty v nemocnicích a léčebnách po celé České republice. Hospitalizovaným pacientům každý den zpívají písničky a hrají divadlo s loutkami. Ročně uskuteční přes 500 návštěv. Nepřináší však s sebou pouze „obyčejná“ loutková představení.

„Hrajeme s dětmi a pro děti. Nabízíme bezprostřední komunikaci a děti se zapojují do hry: napovídají, pomáhají, vymýšlejí příběhy, hrají s loutkami a často se svěří i se svým trápením. V poslední době jsme také začali navštěvovat seniory na vybraných odděleních pro dlouhodobě nemocné pacienty anebo i v hospici. I zde příběh, loutka anebo písnička dělají úplné zázraky,“ uvedla Míková.

26.8.2018

zdroj: ČTK


Další články

Na přehled všech zpráv