Více než než dvě třetiny lidí v ČR považují doplňky stravy za bezpečné a kvalitní, za poslední rok je užilo 97 % lidí a nejčastěji užívají vitamin C. Vyplývá to z průzkumu společnosti pro Evropskou asociaci výrobců doplňků stravy (FSE). Průzkumu, který se uskutečnil ve 14 zemích EU, se v ČR zúčastnilo 1000 respondentů.

Češi jsou v užívání doplňků stravy mírně nad průměrem EU, z výsledků průzkumu ze všech zemí vyplývá, že za uplynulý rok použilo doplňky stravy 93 % dotázaných. Za bezpečné a kvalitní je považuje 68 % respondentů z ČR, 84 % uvedlo, že si většinou ověří doporučené dávkování a dobu užívání.

Podle předsedkyně představenstva asociace výrobců Martiny Šímové průzkum vyvrátil obavy, že spotřebitelé mohou doplňky stravy používat nesprávně, a to jak záměrně, tak i neúmyslně. „Průzkum ukazuje, že tyto obavy nejsou namístě a že spotřebitelé ve velké většině používají doplňky stravy zodpovědně,“ uvedla.

Mezi Čechy je nejoblíbenější vitamin C, který užívá 57 % lidí. Na druhém místě je hořčík, který užívá 39 % respondentů. Třetí nejoblíbenější je rybí tuk, který užívá 26 % dotázaných. Z průzkumu také vyplývá, že 57 % Čechů užívá tyto látky k podpoře imunitního systému. Dále uváděli, že je užívají k získání energie, podpoře zdraví pokožky, vlasů a nehtů, zdraví střev a dobrého zažívání nebo zdraví srdce a oběhového systému.

4.8.2022

zdroj: ČTK


Další články

Na přehled všech zpráv