Stát chce vyzvat studenty pátých a šestých ročníků lékařských fakult, aby pomohli v nemocnicích, kterým můžou chybět zdravotní sestry kvůli uzavření škol. Premiér Andrej Babiš to uvedl v České televizi (ČT). Pomoct by mohli také studenti pedagogických fakult s hlídáním dětí, řekl premiér po schůzce s řediteli nemocnic k šíření nákazy nového typu koronaviru.
Lékařský tým/ilustrační foto
„Chceme apelovat, obrátit se na studenty pátého, šestého ročníku lékařských fakult, pedagogických fakult, jestli by nepomohli,“ řekl premiér v ČT. Některé zdravotní sestry mohou kvůli uzavření škol, o kterém dnes ráno s platností od středy rozhodla Bezpečnostní rada státu, využít ošetřovné člena rodiny a nemocnice s nimi nebudou moct počítat.

Na tiskové konferenci po jednání s řediteli nemocnic Babiš uvedl, že s absencí sestřiček kvůli uzavření škol je větší problém ve Zlínském kraji. Bude to probírat s hejtmanem Jiřím Čunkem, dodal.

Nová opatření dnes Bezpečnostní rada státu přijala s cílem rozložit epidemii koronaviru v Česku do delšího času, aby byla stále zachována dostatečná kapacita zdravotnictví. Zaveden byl také zákaz akcí nad 100 lidí. Uzavření škol ale zřejmě ztíží situaci nemocnic, protože zdravotní sestry se uvolní z práce kvůli péči o své děti.

11.3.2020

zdroj: ČTK


Další články

Na přehled všech zpráv