Občané nad 80 let dostanou dopis s informacemi o očkování proti covidu-19, řekl po dnešním zasedání Ústředního krizového štábu Jan Hamáček. Zatím se k očkování zaregistrovalo asi 60 % z nich, stát chce ale dosáhnout co nejvyššího procenta proočkovanosti v této rizikové věkové kategorii. Seniorů nad 80 let v Česku žije zhruba 441 000.

Registrace seniorů k očkování se spustily v polovině ledna, dosud se přihlásilo asi 60 % oprávněných osob, řekl Hamáček. „Nechává to ale relativně velkou skupinu lidí, kteří se neregistrovali. Po dohodě s ministerstvem zdravotnictví a zástupci krajů se pokusíme seniory ještě jednou oslovit formou dopisu,“ uvedl.

Dopis by měl seniory opět informovat o možnosti se očkovat. „Dáme jim kromě standardních možností registrace ještě kontakty na celostátní a krajské telefonní linky,“ řekl Hamáček. Procento očkovaných v kategorii lidí nad 80 let by mělo být co nejvyšší, než se přistoupí k očkování v dalších věkových skupinách, doplnil.

Zdravotníci v Česku aplikovali od začátku vakcinace 222 450 dávek vakcíny proti nemoci covid-19, v úterý jich bylo přes 12 000. Druhou dávku, tedy ukončené očkování, má podle údajů ministerstva zdravotnictví 17 622 lidí. Většina lidí dostala vakcínu od firem Pfizer a BioNTech a přibližně dvě procenta očkovaných od firmy Moderna.

27.1.2021

zdroj: ČTK


Další články

Na přehled všech zpráv