V Ostravě dnes začíná šestá ministerská konference Světové zdravotnické organizace (WHO) zaměřená na životní prostředí a zdraví. Třídenního setkání v Dolní oblasti Vítkovice se zúčastní více než 450 účastníků ze 45 zemí. Konference by měla definovat priority pro životní prostředí a zdraví v Evropě 21. století. Bude se na ní hovořit například o zlepšení ovzduší, podpoře chemické bezpečnosti nebo o posílení odolnosti vůči změně klimatu.
Konference/ilustrační foto

Mezi hosty má být několik desítek ministrů zdravotnictví a životního prostředí, náměstků ministrů a státních tajemníků členských zemí z Evropy. Závěrečným výstupem konference bude ministerská deklarace, tzv. „Ostravská“.

Bezpečnostní opatření, vyžadovaná během ministerské konference, se obyvatel a návštěvníků Ostravy podle vedení města dotknou jen minimálně. „Svět techniky a Boltova věž jim budou běžně přístupné, na rozdíl od Gongu a Dolu Hlubina, které budou sloužit pouze registrovaným účastníkům. Pro dohled nad areálem jsme objednali bezpečnostní službu včetně technického zařízení, jako jsou ruční detektory a bezpečnostní brány, a to nad rámec původního zadání Světové zdravotnické organizace,“ uvedl primátor Tomáš Macura (ANO).

Ostrava u příležitosti konference připravila rozsáhlý doprovodný program s názvem Týden zdraví, který odstartoval už v neděli. Lidem nabídne aktivity spojené s oblastí zdraví a životního prostředí, tedy stejnými tématy, na něž se zaměřuje samotná konference.

13.6.2017

zdroj: ČTK


Další články

Na přehled všech zpráv