Téměř sto tisíc korun poputuje do neziskových organizací, jako jsou Fond ohrožených dětí Klokánek Praha, Nadační fond Klíček Malejovice nebo seniorské domovy Sue Ryder a Život 90. Peníze sesbírali zaměstnanci společnosti Pfizer na svém vánočním večírku. Podpoří tak organizace, kde v průběhu roku pomáhali jako dobrovolníci.

Dobrovolnici_v_domove_Sue_Ryder
„Vybraná částka je důkazem toho, že když se firemní akce vezme za správný konec, může přinést nejen zábavu, ale i prospět dobré věci. Zaměstnanci se mohli zapojit nákupem lístků v charitativní tombole nebo dobrovolným příspěvkem ze své mzdy. Peníze předáme jako vánoční dárek neziskovkám, kde jsme letos pomáhali,“ popisuje koordinátorka společenské odpovědnosti Pfizeru, Tamara Stanisavljevičová.
Celkovou částku 92 890 korun rozdělí zaměstnanci na konta čtyř neziskových organizací, Fondu ohrožených dětí Klokánek v Praze 4, Nadačního fondu Klíček v Malejovicích a pražských domovů pro seniory Sue Ryder a Život 90.
„Pro pracovníky a děti Klokánku jsou návštěvy dobrovolníků a finanční pomoc i psychickou podporou. Uvědomujeme si, že máme v těchto lidech spřízněné duše, které osud našeho zařízení zajímá. V současné době zažíváme nejhorší finanční krizi za dobu existence Klokánku, proto je pro nás podpora hodně důležitá,“ komentovala předání daru PR manažerka FOD Klokánek Praha 4, Zora Vondráčková. „Peníze využijeme částečně na pokrytí provozních výdajů, tedy na neodkladné platby. Druhou část věnujeme na aktivity dětí během jarních prázdnin a možná v lednu zakoupíme vstupenky do kina na dobrý dětský film,“ dodala Vondráčková.
Společnost Pfizer spolupracuje s neziskovými organizacemi v průběhu celého roku v rámci firemního projektu „Jsem dobrovolník“. „Každý zaměstnanec může věnovat jeden pracovní den své činnosti vybrané neziskové organizaci. Společnost přitom hradí materiál a náklady spojené se zapojením dobrovolníků. Sami zaměstnanci se mohou navíc rozhodnout, zda organizaci věnují také svůj denní plat,“ doplnila Stanisavljevičová.
Do projektu „Jsem dobrovolník“ společnosti Pfizer se za dva roky zapojilo už 82 dobrovolníků, kteří organizacím věnovali celkem 656 hodin času. V loňském roce vybrali zaměstnanci na charitu během vánočního večírku celkem 43 580 korun.

21.12.2015

zdroj: Medica Healthworld a.s.


Další články

Na přehled všech zpráv