V celé zemi dnes začíná tradiční sbírka Srdíčkové dny na pomoc těžce nemocným dětem, potrvá do pátku. Zájemci si budou moci od dobrovolníků v ulicích koupit barevná plastová srdíčka za 20 korun nebo propisovací tužky za 30 korun. Charitativní společnost Život dětem pořádá akci už 17 let, a to na jaře, na podzim a v zimě. Za dobu její existence se podařilo vybrat přes 100 milionů korun a pomoci několika tisícovkám rodin.

Dětský úsměv/ilustrační foto

Výtěžek veřejné sbírky pomůže vážně nemocným dětem, které jsou vzhledem ke svému zdravotnímu stavu odkázány na celodenní péči jednoho z rodičů. Zakoupením suvenýrů lidé přispějí na pořízení rehabilitačních a zdravotních pomůcek, invalidních vozíků, zdravotních kočárků, na úhradu zdravotnického materiálu, speciální výživy nebo rehabilitačních pobytů dětí.

Tváří nynějších jarních Srdíčkových dnů je tříletý Ondra, u kterého se brzy po narození objevil v krvi nebezpečný CMV virus. Infekce způsobila opožděný psychomotorický vývoj. Chlapec ve dvou letech neudržel hlavičku a jenom ležel. Zásluhou intenzivní rehabilitace, kterou s ní provádí rodiče, se nyní už s oporou postaví a udělá i pár kroků. „Tyto rehabilitace jsou však pro rodinu finančně nákladné, a proto Ondrášek potřebuje pomoc od nás ostatních,“ uvedli organizátoři sbírky.

20.3.2017

zdroj: ČTK


Další články

Na přehled všech zpráv