Zájem českých mužů o zákroky estetické medicíny roste, nejčastěji chtějí odstranit tuk, ochlupení a vyhladit vrásky. Ze statistik pražské kliniky estetické medicíny Mediestetik vyplývá, že zatímco v roce 2012 zde tvořila pánská klientela osm procent pacientů, loni už 16 procent. Nejčastěji muži žádají redukci tuku na břiše. Typickými pánskými zákazníky jsou vysokoškoláci se středním a vyšším příjmem od 25 do 50 let.

Muž na botulotoxinu/ilustrační foto

„Muži nejčastěji vyhledávají procedury určené k formování postavy, žádají také zákroky k odstranění vrásek a vypnutí pokožky v obličeji. Vyhledávaná je trvalá epilace – nejčastěji si přejí odstranit ochlupení na zádech, hrudníku a břiše, zájem je také o úpravu linie vousů a ošetření podpaží a intimních oblastí,“ upřesnila korektivní dermatoložka Helena Reisingerová.

Muži často přicházejí také kvůli problémům s nadměrným pocením, problém má i zdravotní dopad, na zpocených místech se snadno šíří plísně a bakterie. Zákrok žádají hlavně muži, kteří musejí v zaměstnání nosit košili, sako a kravatu. „Ročně se jedná o stovky mužů. Na rozdíl od ostatních zákroků zde pánové tvoří až 40 procent pacientů,“ uvedla lékařka.

Muži si nechávají aplikovat botulotoxin proti nadměrnému pocení nejčastěji do podpaží, ale žádají také ošetření dlaní, chodidel, případně zátylku a čela. Botulotoxin v ošetřených oblastech zabraňuje převodu vzruchů nervových vláken na potní žlázy. Dočasně, asi na šest měsíců, tak zastavuje tvorbu potu.

Muži podle Reisingerové obecně dávají přednost zákrokům neinvazivním, kdy se nic „neřeže“, protože jsou nebolestivé a nevyžadují v podstatě žádnou rekonvalescenci.

11.5.2015

zdroj: ČTK


Další články

Na přehled všech zpráv