Zdravotnická záchranná služba Zlínského kraje (ZZS ZK) letos pořídí 19 sanitek. Nahradí jimi deset let stará vozidla. Nové sanitky přijdou na 90 milionů korun, z toho 65,7 milionu korun pokryje dotace z Integrovaného regionálního operačního programu, zbytek půjde z rozpočtu ZZS ZK a Zlínského kraje, který je jejím zřizovatelem, sdělila dnes ČTK mluvčí hejtmanství Soňa Ličková.

„Moderní kraj musí mít moderně vybavenou záchranku. Proto je pro nás důležité průběžně a pravidelně obnovovat vozový park zdravotnických záchranářů tak, aby sanitky dobře a bez problémů sloužily a byly se svými posádkami včas všude tam, kde jsou potřeba,“ uvedl hejtman Radim Holiš (ANO).

Zdravotnická záchranná služba Zlínského kraje provozuje ve všech oblastech sedm desítek vozidel. Ročně absolvují téměř 70.000 výjezdů a ujedou při tom zhruba dva miliony kilometrů. ZZS ZK má 16 výjezdových základen. Letos se počítá se zahájením prací na rozšíření uherskohradišťské základny a výstavbou základny v Luhačovicích na Zlínsku.

(ČTK)

6.2.2024

zdroj:


Další články

Na přehled všech zpráv