Novou digitální aplikaci pro uživatelky hormonální antikoncepce vyvinula společnost Zentiva. Ženám připomene, kdy si mají vzít svoji pilulku, poradí, co dělat, pokud ji užít zapomněly a přináší i odpovědi na nejčastější otázky týkající se menstruačního cyklu. Aplikaci s názvem Zpilulka si mohou lidé stáhnout zdarma do mobilních telefonů s iOS nebo Android.

Žena s mobilem/ilustrační foto

Kapacitně nenáročná aplikace nabízí mnoho zajímavých funkcí. Zapamatuje si, kolik tablet je v platíčku i kolik platíček ženě ještě zbývá. Stejně snadno poradí i telefonní číslo na gynekologa. Pravidelně hlásí, zda je potřeba vzít tabletu nebo zajít k lékaři pro další recept. „Nejde ale jen o chytřejší diář,“ upozorňuje Iveta Hnízdová, produktová manažerka. „Aplikace Zpilulka ženám radí, jak s pilulkami zacházet v případě zdravotních obtíží i co si počít, pokud na prášek zapomněly,“ vysvětluje Hnízdová a varuje, že záleží i na tom, v jakém týdnu užívání žena na tabletu zapomene. „Aplikace vysvětlí, jaké ženě hrozí v daných případech riziko otěhotnění a co si má počít.“

Kromě těchto rad mají uživatelky k dispozici také záložku „Víte, že“. Zde se například dočtou, jak se projevuje premenstruační syndrom a jak jej léčit, co si počít s bolestivou menstruací, akné či přírůstkem na váze. Dalším šikovným pomocníkem je kalendář. „Do něj žena zaznamená, jak měla silnou menstruaci, případné bolesti, nevolnosti a mnohé další symptomy. Zkrátka informace, po nichž se může na kontrole ptát lékař a v hlavě se loví jen těžko,“ uzavírá Iveta Hnízdová.

17.2.2015

zdroj: Zentiva Group


Další články

Na přehled všech zpráv