K dnešnímu Dni bez kouření si připomeňme některé slavné výroky našich současných či bývalých politiků (jak jsme je zaznamenali z prezentace MUDr. B. Štastného v rámci semináře na téma kouření v PSP ČR dne 27.5.).

 
„Nejsem silný kuřák. Byla jsem třeba schopná 5 let nekouřit. Než jsem přišla na ministerstvo, tak jsem nekouřila. Pak nastal nějaký zlom a já zase začala. Víte, mám sociální závislost na kouření. K cigaretě potřebuji lidi a kafe, a tak si nějak povídat. Na balkóně v mrazu jsem nikdy nekouřila.“ Dana Jurásková (nez., ODS), ministryně zdravotnictví, červenec 2009
„Boj s kouřením je veden směšným způsobem, zákazy se nedá nic nikdy vyřešit. To je hloupé, to je nerozumné a to by politici neměli dělat.“ Václav Klaus, prezident republiky, když v září 2010 přestřihl pásku u nové části závodu Philip Morris. Nový provoz umožní tabákovému gigantu zvýšit výrobní kapacitu továrny z 30 na 40 miliard kusů cigaret ročně. Klaus firmě popřál, ať ji nezahubí regulace z Evropské unie, jež podle něj vede boj s kouřením směšným způsobem.
 
Zlatou medaili ale udělujeme současnému prezidentovi za jeho výrok: „Chtěl bych vás upozornit, že já jsem začal kouřit až ve 27 letech, když se můj organismus plně vyvinul a tabák vůči němu nebyl nebezpečný. Dovolte mi, abych vašim dětem doporučil obdobný postup. Aby počkaly do 27 let a potom kouřily zcela bez rizika.“ Miloš Zeman, prezident republiky, také v Kutné Hoře v říjnu 2013 po návštěvě závodu Philip Morris.

31.5.2014

autor:


Další články

Na přehled všech komentářů