Na co si dát pozor při změně zdravotní pojišťovny? Např. na existenci a počet smluv s lékaři ve vašem okolí. Můžete se pak setkat nejen s malým výběrem praktických lékařů – dostat se můžete i do situace, kdy registrováni k lékaři nebudete vůbec. Takový je případ, který jsme řešili v návaznosti na náš průzkum zdravotních pojišťoven.

V rámci přehledu zdravotní pojišťoven OZdravotnictví řešilo i problémy pojištěnců „ze života“. Jeden nás zavedl na situaci obyvatelky menšího západočeského města, která díky náborové akci změnila zdravotní pojišťovnu. Tato ovšem již neměla dostatečné pokrytí smluvních vztahů s lékaři v oblasti. Díky souhře událostí se náhle ocitla bez registrujícího praktického lékaře, bez jehož doporučení by se jen těžko dostala k specialistům, též v oblasti méně nasmlouvaným. Situaci se nám podařilo vyřešit přes revizní lékařku místní pobočky pojišťovny.

Výběr zdravotní pojišťovny by měl být pečlivý. Na tomto případu tak vidíme, jak důležité je si před změnou zjistit, s jakým okruhem lékařů má daná pojišťovna smluvní vztah v místě našeho bydliště. Jde však jen o jedno z důležitých kritérií.

5.8.2013

autor:


Další články

Na přehled všech komentářů