Bývalý ředitel jihlavské nemocnice Lukáš Velev, který čelí obvinění v rozsáhlé korupční kauze s nemocničními zakázkami, byl podle serveru Seznam Zprávy ve čtvrtek propuštěn z vazební věznice. Serveru to sdělil Velevův advokát Roman Jelínek. Soud poslal Veleva do vazby 21. února spolu s několika dalšími lidmi napojenými také na zakázky v Krajské zdravotní (KZ) v Ústí nad Labem.

Bývalý ředitel čelí trestnímu stíhání, protože podle policie bral úplatky, aby ovlivnil přidělení veřejných zakázek jihlavské nemocnice.

Policie v jihlavské nemocnici zasahovala 19. února. Rada Kraje Vysočina, který jihlavskou nemocnici zřizuje, po zveřejnění případu Veleva odvolala z funkce. Nařídila také mimořádnou kontrolu v nemocnici, která podle náměstka hejtmana pro zdravotnictví Vladimíra Novotného (SOC-DEM) skončí přibližně za měsíc. Ředitelem nemocnice se stal Alexander Filip, který byl před tím v nemocnici technickým náměstkem. Velev je podle Novotného v nemocnici stále na částečný úvazek zaměstnán jako lékař.

V kauze společnosti KZ a Nemocnice Jihlava, ve které policie stíhá deset lidí kvůli podezření z korupce při nákupu zdravotnického materiálu, je podezřelých 42 projektů za 175 milionů korun.

(ČTK)

12.4.2024

zdroj:


Další články

Na přehled všech zpráv