Deset lidí se dnes ráno v Příbrami v rodinném domě přiotrávilo oxidem uhelnatým, zdravotníci je převezli s poruchami vědomí do tří nemocnic. Zhruba na hodinu a půl byl kvůli vyššímu počtu zraněných aktivován traumaplán. Jedovatý plyn zřejmě vznikal nedokonalým spalováním v kotli na tuhá paliva. ČTK to řekli mluvčí záchranné služby a hasič.

Událost byla hlášena dnes po 07:00 v rodinném domě v Březnické ulici. „Šlo o větší rodinný dům rozdělený na bytové jednotky, kde byl kotel na tuhá paliva, zřejmě nedokonalým spalováním došlo k vývoji oxidu uhelnatého. Prováděli jsme přirozené odvětrání objektu a měření koncentrací,“ řekla ČTK mluvčí krajských hasičů Veronika Švorcová Mocová. Hasiči z domu evakuovali sedm lidí, tři byli zachráněni ještě před příjezdem jednotky, doplnila mluvčí

„Měli jsme deset pacientů s poruchami vědomí,“ řekl ČTK mluvčí záchranné služby Marek Hylebrant. Záchranáři je převezli do nemocnic s barokomorou, sedm do nemocnice v Kladně, jednoho do pražské nemocnice Na Homolce, dva na centrální příjem do Příbrami.

(ČTK) 

10.2.2024

zdroj:


Další články

Na přehled všech zpráv