Do sedmi nemocnic v Ústeckém kraji, které spravuje společnost Krajská zdravotní, mohou ode dneška návštěvy v obvyklém režimu. Zhruba měsíc platila preventivní opatření kvůli zvýšenému výskytu akutních respiračních onemocnění. Návštěvy mohly za pacienty maximálně po dvou a s nasazenými rouškami nebo respirátory. Zástupci společnosti o tom dnes informovali ČTK.

V Ústeckém kraji je pátá nejnižší nemocnost v zemi v případě respiračních chorob. Dosahuje 1200 případů na 100.000 obyvatel a postupně klesá. V devátém týdnu letošního roku podle údajů, které zveřejnila Krajská hygienická stanice v Ústí nad Labem, byla nejvyšší nemocnost zaznamenaná u dětí do pěti let v okrese Louny. Od začátku sezony evidovali hygienici 19 závažných případů chřipky vyžadující hospitalizaci a dechovou podporu, z toho šest s úmrtím.

„Opatření jsme s ohledem na zhoršující se epidemickou situaci zavedli na začátku února. Přestože každoročně protiepidemická opatření vzbudí nevoli mezi částí veřejnosti, ochrana a bezpečí našich pacientů i personálu jsou pro nás vždy prioritou,“ uvedl náměstek pro řízení zdravotní péče Jiří Laštůvka. Ochrana dýchacích cest a částečné omezení návštěv jsou podle Laštůvky nejjednodušší a také nejúčinnější cestou, kterou lze pacienty ochránit.

(ČTK)

6.3.2024

zdroj:


Další články

Na přehled všech zpráv