Společnost MEDNET uspořádá ve dnech 29. a 30. října již druhý ročník multioborové konference pro nelékařské zdravotnické pracovníky.

Návštěvníci konference se mohou těšit na novinky z oblasti legislativy a právních aspektů ošetřovatelské činnosti, například rizika vzniku infekcí spojených s poskytováním zdravotních služeb z právního hlediska, která představí ombudsman Fakultní nemocnice Motol JUDr. Vladimíra Dvořáková. Dále konference přinese novinky z oblasti ošetřovatelství v interních oborech, psychologie v ošetřovatelství a blok multioborových přednášek. Účast na konferenci bude ohodnocena kredity České asociace sester.

Vedle ombudsmana FN Motol JUDr. Vladimíry Dvořákové vystoupí na konferenci také odborníci z řad nelékařského zdravotnického personálu Rehabilitační kliniky Malvazinky, nemocnice v Tanvaldu, Mělníku, Sedlčanech, Neratovicích a Mostištích. „Jednotliví přednášející jsou odborníky ve své oblasti. Věříme proto, že konference bude pro návštěvníky přínosem a získané informace jim umožní zvýšit kvalitu a rozsah služeb, které poskytují pacientům,“ uvedla Dagmar Dvořáková, manažerka komunikace společnosti MEDNET, která konferenci pořádá.

Dvoudenní konference bude rozdělena do šesti tematických bloků. Během prvního dne budou moci účastníci konference diskutovat nad tématy ošetřovatelství v interních oborech, jako třeba pacient s cévní mozkovou příhodou, infarktem myokardu či příprava pacienta k elektrické kardioverzi pro FIS. Poté bude následovat blok psychologie v ošetřovatelství a možnosti osobního a profesního rozvoje, kde budou probrána témata jako syndrom vyhoření, motivace zaměstnanců či problematika úmrtí. První den bude zakončen blokem multioborových přednášek. Na druhý den jsou pro návštěvníky připraveny přednášky právnických aspektů a další blok multioborových témat, ku příkladu screeningové vyšetření sluchu u novorozenců, nové požadavky na virucidní účinnost, hojení ran nebo role sestry v prevenci a léčbě obezity.

Účastníci obou dnů konference získají od České asociace sester osm kreditů. Konference proběhne v pražském hotelu Clarion Congress Hotel, podrobný program akce naleznete na webové stránce www.vamed-mednet.cz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

28.10.2014

zdroj:


Další články

Na přehled všech zpráv