O víkendu se v areálu pražské Psychiatrické nemocnice Bohnice uskuteční festival Mezi ploty, letos obohacený veřejnou sbírkou na pomoc duševně nemocným.

„Vedle kulturních zážitků chceme letos pro návštěvníky otevřít volnou komunikaci o problémech duše a nenásilně nabídnout pomoc všem, kteří zažívají stres, napětí, úzkost, duševní krizi nebo jen těžké životní období,“ řekl dnes ČTK ředitel přehlídky Robert Kozler.

Mezi ploty svojí účastí podpoří například Tomáš Klus, Lou Fanánek Hagen se skupinou Tři sestry, Čechomor, Ewa Farna, Sto zvířat, Čokovoko, Michal Horáček s Českým kalendářem, Lenka Filipová se svou dcerou Lenny, Celeste Buckingham, Dan Bárta a Robert Balzar Trio, Michal Malátný, známý z hudební skupiny Chinaski, s programem věnovaným dětem, Tonya Graves, Václav Neckář, Laco Déczi, Pavel Šporcl a desítky dalších představitelů kulturní scény. Vedle umělců se festivalu zúčastní i renomovaní psychiatři a psychologové, kteří návštěvníky osloví krátkou přednáškou.

U příležitosti nedožitých 78. narozenin prezidenta Václava Havla zařadil festival na program čtení z jeho díla. Úryvky z Dopisů Olze přečtou v sobotu 4. října večer jeho dlouholetí přátelé Josef Abrhám a Jan Kačer.

Kulturní program se odehraje na šesti scénách, návštěvníkům se poprvé otevře prostor kostela bohnické nemocnice. „Jsme vstřícní i k dětským divákům, a tak na jednom pódiu vystoupí soubory a umělci mající potenciál zaujmout celou rodinu. Například již zmíněný Michal Malátný, soubor Buchty a loutky, Sto zvířat nebo Divadlo duší spřízněných. O interaktivní zábavu pro děti se postarají oddíly pražského Junáka či výtvarný Ekoateliér,“ dodal Kozler.V rámci Relaxační zóny, která nabídne velkou dávku jazzu, vystoupí mimo jiné Ondřej Ruml a Marta Töpferová. Mezi ploty jsou však nejen hudební, ale i divadelní festival. Proto tu nebude chybět brněnské HaDivadlo, divadlo VOSTO5, hudebně-divadelní duo Aniby neřekla s Annou Polívkovou nebo domácí Bohnická divadelní společnost.

Součástí širší iniciativy Mezi ploty je spolupráce s Českou televizí, která odvysílá dnes večer na ČT24 mimořádný Hyde Park věnovaný tomuto projektu a 4. října na ČT2 pořad se Simonou Babčákovou.

3.10.2014

zdroj: ČTK


Další články

Na přehled všech zpráv