Obyvatelé Frenštátu pod Radhoštěm na Novojičínsku a jeho okolí mohou od ledna zdarma využívat službu odborného psychologického poradenství pro nezletilé děti, krizovou intervenci a rodinnou terapii pro rodiny nezletilých. Poradna je k dispozici každou středu od 10:00 do 18:00 a lidé se do ní musí e-mailem objednat předem. ČTK to sdělila mluvčí frenštátské radnice Iva Vašendová.

„Tuto službu jsme se rozhodli nabídnout na základě výsledků vlastní analýzy v této cílové skupině, ze které vzešla potřeba okamžité dostupnosti rychlé a adekvátní psychologické podpory nezletilých dětí a jejich rodin. V případě, že rodiče nebo děti trápí jakékoliv psychické problémy, nepohoda ve vztazích, problémy ve škole a jiné, mohou si domluvit v poradně termín,“ uvedla vedoucí frenštátského odboru sociálních věcí Veronika Holubová.

Kromě Frenštátu mohou službu využívat i lidé z celého jeho správního obvodu obce s rozšířenou působností, tedy i z Bordovic, Lichnova, Tiché, Trojanovic a Veřovic. Nyní je k dispozici na odboru sociálních věcí frenštátské radnice na náměstí Míru 1, od března bude fungovat v Centru poradenských služeb v Kalusově ulici 1170. Zájemci se mohou objednávat na emailové adrese radomila.korabecna@gmail.com.

„Terapeutická péče o děti může probíhat formou individuální nebo rodinné terapie či cílenou podporou některého z rodičů. Většinou jde o kombinací těchto přístupů, a to po vzájemné dohodě s klienty,“ uvedla Bronislava Papáková z odboru sociálních věcí.

 (ČTK) 

31.1.2024

zdroj:


Další články

Na přehled všech zpráv