Sanofi a Google spolupracují na vývoji technologických inovací za účelem zlepšení péče o pacienty s diabetem.Digitální technologické inovace nabízí Sanofi pacientům také v České republice. Oba subjekty budou spolupracovat na nových digitálních technologiích a nástrojích pro diabetes s cílem poskytnout pacientům více nástrojů pro self-management diabetu a umožnit zdravotnickým pracovníkům lepší podporu a léčbu pacientů. Budou usilovat o přechod z epizodické péče o pacienty s diabetem založené na výskytu příhod na kontinuální péči založenou na hodnotách.

Diabetes/ilustrační foto

Spolupráce je zaměřená na péči a výsledky léčby pro pacienty s diabetem 1. a 2. typu. V rámci spolupráce bude využito postavení společnosti Sanofi v oblasti léčby diabetu a zdravotnických prostředků pro pacienty s diabetem v kombinaci s odbornými znalostmi společnosti Google v oblasti analytiky, miniaturizované elektroniky a nízkonapěťových čipů.

Obě společnosti budou zkoumat, jak zlepšit péči o diabetiky prostřednictvím vývoje nových nástrojů, které spojí mnohé z dosavadních prostředků používaných v léčbě diabetu a zpřístupní nové možnosti léčby. Do této oblasti patří i zdravotní ukazatele, jako jsou hladina krevní glukózy a hemoglobinu A1c, informace hlášené pacienty, léčebné režimy a senzorová zařízení.

Pacienti v České republice díky Sanofi již dnes využívají řadu aplikací pro tzv. chytré telefony, které jim výrazně usnadňují život:

  • AlerGO varuje před aktuálními alergeny, zaznamenává alergické reakce včetně místa a konkrétních projevů alergie, doporučí nejbližší lékárnu a pomocí záznamů alergických reakcí pomáhá usnadnit komunikaci mezi pacientem a lékařem. www.alergoapp.cz
  • Zpilulka slouží jako specifický kalendář pro ženy, užívající antikoncepci. Aplikace jim hlásí, zda je potřeba vzít tabletu nebo zajít k lékaři pro další recept. Navíc také ženám radí, jak s pilulkami zacházet v případě zdravotních obtíží i co si počít, pokud na prášek zapomněly. www.zpilulka.cz
  • Lékárnička je určena všem pacientům, kteří pravidelně užívají několik léků v průběhu dne. S Lékárničkou nemusí neustále hlídat čas ani počet tablet, kapek, injekcí nebo množství sirupu. Aplikace je upozorní tónem na správný čas užití léku a také hlídá typ, počet a hodinu užívání všech léků pacienta. Upozorňuje na zmeškané léky nebo na docházející zásoby v lékárničce.
  • Primárně lékařům zabývajícím se léčbou pacientů s psychickými potížemi slouží digitální aplikace HAM-A a HAM-D, které vyhodnocují psychiatrickou stupnici pro posuzování deprese.

Sanofi a pracovníci divize Life Sciences Google spojí své odborné znalosti v oblasti vědy a techniky s cílem nalézt lepší způsoby, jak shromažďovat, analyzovat a využívat různé zdroje informací s dopadem na diabetes. Jejich snaha je vedena nadějí, že nové postupy umožní pacientům jednodušeji zvládat diabetes, což by vedlo ke snížení rizika komplikací, zlepšení výsledků a nakonec i k nižším nákladům na léčbu.

„Zažíváme celosvětovou pandemii diabetu, proto je velmi povzbudivé sledovat, jak inovátoři v oblasti zdravotnictví a technologií reagují na úkol zajistit špičkové nástroje a technologie pro pokročilou péči, které pomohou pacientům s diabetem lépe zvládat své onemocnění 24 hodin denně, sedm dní v týdnu,“ prohlásil John L Brooks, III, prezident a CEO střediska Joslin Diabetes Center, které působí jako partner v rámci spolupráce.

10.9.2015

zdroj: Ozdravotnictví.cz, Sanofi Group


Další články

Na přehled všech zpráv