Fakultní nemocnice Hradec Králové (FN HK) plánuje na podzim vypsat soutěž na stavbu nového pavilonu kliniky infekčních nemocí a kožní kliniky, která by měla stát kolem 900 milionů korun. Předpokládaný termín zahájení stavby jsou jarní měsíce roku 2025, stavba má být dokončena v roce 2027. O tom dnes informoval mluvčí nemocnice Jan Špelda. Nemocnice většinu nákladů na stavbu plánuje získat z evropských fondů, část peněz uhradí z vlastních prostředků.

„Výstavba nového pavilonu přinese výrazné zlepšení podmínek pro ambulantní i hospitalizované pacienty s infekčními a kožními onemocněními, umožní efektivnější izolaci infekčních pacientů a přinese lepší podmínky pro personál nemocnice,“ uvedl ředitel FN HK Aleš Herman.

Nový trojúhelníkový pavilon se sedmi nadzemními podlažími s vnitřním atriem vznikne na kraji areálu nemocnice přiléhajícímu k městskému silničnímu okruhu mezi objektem neurochirurgické kliniky a budovami laboratorních oborů. V novém objektu bude kromě kliniky infekčních nemocí včetně Centra očkování a cestovní medicíny také klinika nemocí kožních a pohlavních.

„Klinika infekčních nemocí dosud sídlí v budově, která byla uvedena do provozu v roce 1929 a i přes provedené částečné rekonstrukce v minulosti objekt nesplňuje současné požadavky na moderní pracoviště pečující o pacienty s infekčními onemocněními,“ uvedl Špelda.

Hradecká klinika infekčních nemocí je jedinou infekční klinikou v Královéhradeckém kraji, každoročně je v ní hospitalizováno na 1300 až 1500 pacientů, zhruba 15.000 pacientů je každoročně v ambulantní péči. Klinika nemocí kožních a pohlavních zajišťuje komplexní služby pacientům, každoročně ošetří více než 23.000 pacientů v ambulantní i lůžkové části.

Většina nákladů na stavbu by podle nemocnice mohla pokrýt evropská dotace z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP). „Vybudování pavilonu je zařazeno jako strategický projekt IROP, tedy takový, který se významně podílí na dosažení cílů programu, reprezentuje hodnoty EU a principy kohezní politiky,“ dodal Špelda.

Fakultní nemocnice Hradec Králové je největším zdravotnickým zařízením ve východních Čechách, pracuje v ní přes 5000 zaměstnanců a má víc než 40 zdravotnických pracovišť.

(ČTK) 

17.4.2024

zdroj:


Další články

Na přehled všech zpráv