Indický premiér Narendra Modi dnes ohlásil kompletní zákaz vycházení v celé Indii. Platit bude od dnešní půlnoci (24. března). Je to reakce na stoupající počet případů onemocnění COVID19 a opatření by mělo trvat 21 dnů.

Zákaz vycházení v Indii

Ruší se lety i vlakové spoje. Zavírají se školy, obchody, firmy. V Indii žije víc než 1,3 miliardy lidí. To je víc než v celém „západním světě“ Evropě, USA, Kanadě a Austrálii dohromady.

Otevřené zůstanou pouze obchody s potravinami a některé úřady. Pochopitelně dál budou fungovat podniky zajišťující zásobování energiemi a vodou, hasiči apod. A pochopitelně kliniky a nemocnice.

Premiér Modi zdůraznil, že opatření je zaváděno kvůli ochraně životů. Podle odhadů odborníků by v Indii mohlo do poloviny května být nakaženo až 1 milion obyvatel. Pro zvládnutí krize již schválili celkem 2 miliardy dolarů jako pomoc zdravotnickému systému, který není v nejlepší kondici.

Obdobně jako v Česku je posunutý termín podání daňového přiznání o tři měsíce. Byly i odpuštěny některé bankovní poplatky, vč. poplatku za výběr z bankomatu jiných bank.

24.3.2020

zdroj: Ozdravotnictví.cz


Další články

Na přehled všech zpráv