Jednatel městské Nemocnice Boskovice Miloslav Kavka podal ve středu rezignaci. Rozhodl se tak s ohledem na složitou personální situaci v nemocnici, která se potýká s problémy třeba na dětském oddělení. V tiskové zprávě o tom dnes informovala mluvčí města Martina Vašková. Kavka na pozici jednatele nastoupil loni v červnu.

Kavka uvedl, že při svém působení dosáhl některých úspěchů, na které je hrdý. „Ale také, a to je hlavní důvod mého rozhodnutí, se mi stále nedaří doplnit personální obsazení chybějících lékařů a necítím podporu středního managementu nemocnice. Po důkladném zvážení jsem dospěl k závěru, že můj odchod je nezbytný. Myslím, že je čas hledat nového člověka, který přijme výzvy a bude schopen v této složité době zajistit rozšíření personálního vybavení nemocnice,“ sdělil.

Starostka Jana Syrovátková (Změna 22) v polovině ledna uvedla, že nemocnici chybí osm lékařů. Již delší dobu se také nedaří najít primáře nebo primářku dětského oddělení. Lůžkové oddělení pro děti je tam od prosince uzavřené. Ke Kavkovu rozhodnutí starostka uvedla, že ji mrzí jeho rezignace právě v tuto složitou dobu.

Kavka povede zařízení do doby, než bude mít nového jednatele, a plánuje pomoct s hledáním svého nástupce. Další kroky, které povedou k hledání nového jednatele, budou radní řešit na svém zasedání v pondělí.

Pro nemocnici, která funguje pro spádovou oblast okresu Blansko, tedy zhruba pro 110.000 obyvatel, je to již několikátá výměna za poslední roky. Kavka nahradil Dana Štěpánského, který skončil loni v březnu. Štěpánský řídil nemocnici od roku 2019. Tehdy nahradil Miloše Janečka, který byl jednatelem od prosince 2015. Několik měsíců před Janečkovým jmenováním odvolali radní jednatele Dana Navrátila, který funkci získal v roce 2013.

(ČTK)

26.1.2024

zdroj:


Další články

Na přehled všech zpráv