Nemocnice zřizované Jihomoravským krajem dostanou na letošní rok příspěvek na zaplacení studentů vyšších odborných škol, kteří tam jsou na praxi nebo brigádě. Zařízení si rozdělí deset milionů korun. Snahou je v dlouhodobém horizontu zajistit a stabilizovat zdravotnický nelékařský personál. Příspěvek dnes schválili zastupitelé kraje.

Podpora je určená studentům vyšších odborných škol v oborech diplomovaná všeobecná sestra a diplomovaná dětská sestra. Nemocnice jim díky příspěvku kraje může zaplatit za praxi i brigády. Snahou je zatraktivnit krajské nemocnice, aby si je více studentů vybralo k vykonání praxe. .

Nejvíce peněz, téměř sedm milionů korun, dostane Nemocnice Znojmo, 1,4 milionu korun nemocnice v Hodoníně. Statisíce dostanou také nemocnice ve Vyškově, Břeclavi, Kyjově i Ivančicích. Příspěvek získají i nemocnice v Hustopečích a Letovicích. Při výpočtu příspěvku kraj vycházel z počtu studentů, kteří vykonávali povinnou školní praxi v krajských nemocnicích v uplynulém školním roce. Část peněz je určená také na výplatu brigády, kterou studenti vykonávají v nemocnicích mimo povinnou praxi, například o letních prázdninách.

Výše odměny za praxi i brigádu je od 110 do 150 korun za hodinu, částka se odvíjí od ročníku, ve kterém student je. Peníze poslouží pro druhé pololetí letošního školní roku a první pololetí příštího.

(ČTK)

22.2.2024

zdroj:


Další články

Na přehled všech zpráv