Téměř 54 milionů korun rozdělí Karlovarský kraj nemocnicím v kraji v rámci takzvaného závazku veřejné služby. Nejvíce, 38 milionů korun, dostane Karlovarská krajská nemocnice, a.s., s nemocnicemi v Karlových Varech a Chebu, devět milionů dostane nemocnice v Ostrově a 6,7 milionu sokolovská, řekl dnes novinářům hejtman Karlovarského kraje Josef Novotný (ČSSD).

Nemocniční pokoj/ilustrační foto

Hejtman dnes podepsal smlouvu o poskytnutí peněz pro Karlovarskou krajskou nemocnici. Podle jejího generálního ředitele Josefa Märze peníze půjdou zejména na splacení závazků po lhůtě splatnosti nemocnic. „Zkrátí se tím doba po lhůtě splatnosti, která se pohybuje nyní až okolo šesti měsíců,“ řekl März.

Krajští radní dnes schválili také dotace pro sokolovskou a ostrovskou nemocnici, které spravuje soukromá společnost Nemos. V Ostrově půjdou peníze na ztrátové psychiatrické oddělení, v Sokolově na neurologii s iktovým centrem.

Dotace na provoz je podle vedení Karlovarského kraje výjimečná a neměla by se v budoucnu opakovat. Kraj tím chce řešit situaci, která nastala před dvěma lety, když restriktivní úhradová vyhláška výrazně snížila příjmy nemocnic. Pokračovat mají ale investice do nemocnic.

Hospodaření krajských nemocnic nyní podle Märze vypadá tak, že by letošní rok mohly skončit buď ve ztrátě kolem jednoho milionu korun nebo s vyrovnaným výsledkem. Vloni skončilo hospodaření ztrátou 131 milionů korun. „Jestli se podaří udržet takové hospodaření i v příštím roce, bude záležet na nové úhradové vyhlášce. Pokud bychom opět byli ve ztrátě, budeme s krajem znovu jednat,“ uvedl März.

14.10.2014

zdroj: ČTK


Další články

Na přehled všech zpráv