V kolínské nemocnici dnes po rekonstrukci slavnostně otevřeli pavilon O, v němž sídlí část interního oddělení, cévní chirurgie, ORL a odborné ambulance. Náklady včetně mobiliáře a zdravotnické technologie dosáhly 222 milionů korun. Středočeský kraj je hradil z úvěru Evropské investiční banky. Hejtmanství o tom dnes informovalo v tiskové zprávě.

„Pavilon ‚O‘ byl postaven v roce 1950 a od té doby neprošel prakticky žádnou větší rekonstrukcí. Nové prostory byly navrženy tak, aby co nejvíce vyhovovaly současným trendům. Spokojeni budou určitě jak pacienti, tak personál. Je to další završená etapa modernizace kolínské nemocnice,“ uvedl předseda představenstva nemocnice Petr Chudomel.

Práce na rekonstrukci začaly v září 2022. Spočívaly zejména ve stavebních úpravách mezi druhým a pátým patrem, rekonstrukci střechy, vybudování nadzemní spojovací chodby, která pavilon propojí s pavilonem L, a vybudování nového venkovního požárního schodiště a výtahu. Součástí bylo rovněž parkoviště téměř za 50 milionů korun a připravovaná výstavba centrálního skladu speciálního zdravotnického materiálu, materiálně technického zásobování a archivu.

Náklady na rekonstrukci jsou 207 milionů korun, mobiliář a nová zdravotnická technologie přišly na dalších 15 milionů korun.

Od loňského července prochází rekonstrukcí také pavilon E, kde sídlí oční oddělení. S dokončením se počítá na konci léta, podle dřívějších informací hejtmanství náklady na stavební práce včetně technologie dosáhnou téměř 147 milionů korun.

(ČTK)

7.2.2024

zdroj:


Další články

Na přehled všech zpráv