Zlínská Filharmonie Bohuslava Martinů podpoří speciálním koncertem dárce krve ze Zlínského kraje. Zazní na něm filmové melodie. Tyto koncerty patří spolu s dalšími z populární řady filharmonie k těm nejvyhledávanějším. Zasloužilí dárci krve na něj budou mít vstup zdarma, koncert se uskuteční v pátek, řekla dnes vedoucí propagace filharmonie Dagmar Garguláková.

Filharmonie/ilustrační foto

Filharmonie připravuje koncert ve spolupráci se zlínskou, kroměřížskou, vsetínskou a uherskohradišťskou nemocnicí, výběr dárců krve na koncert byl záležitostí nemocnic, uvedla Garguláková. „Na programu jsou melodie z filmů Hvězdné války, Tenkrát na Západě, Piráti z Karibiku a dalších. Filharmonii Bohuslava Martinů bude tento večer řídit dirigent Jakub Klecker,“ řekla Garguláková.

Podobnou akci na podporu dárcovství krve pořádá filharmonie poprvé. Členové orchestru by také chtěli začít pravidelně darovat krev, poprvé tak učiní 12. listopadu. Na transfuzní oddělení zlínské nemocnice se ten den dostaví podle Gargulákové jen část souboru, někteří členové kvůli turné v Indii podstoupili očkování a darovat nyní nemohou. „Určitě ale najdeme další termín,“ podotkla.

Filharmonie v letošní sezoně slaví 70 let své existence, bude koncertovat také v Itálii, Rakousku či Německu. Loni například odehrála turné se světovým tenoristou Rolandem Villazónem. Po přestěhování do nového kongresového centra podle návrhu architektky Evy Jiřičné v roce 2010 filharmonii roste návštěvnost. Uplynulá sezona byla rekordní, koncerty navštívilo přes 47.000 posluchačů.

3.11.2015

zdroj: ČTK


Další články

Na přehled všech zpráv